Role użytkowników w WordPress
#1
Cytat:Korzystam WordPressa 2.x – mam do dyspozycji pięć ról użytkowników. Każda rola to określone uprawnienia, które przyznane błędnie mogą narazić blog na wandalizm. Chcąc dopuszczać nowe osoby do rejestracji na blogu trzeba odpowiednio ustawić role dla gości i zaproszonych znajomych. Na początek logujemy się, jako administrator i wchodzimy w lewym panelu do opcji “Ustawienia” a potem wybieramy “Ogólne”. Aby otworzyć rejestrację znajdujemy opcję “Członkostwo” i zaznaczamy “Każdy może się zarejestrować”. Role (podaję w kolejności wyświetlania na liście tego bloga):

    * Subskrybent (Subscriber, Abonent) to osoba mogąca komentować wpisy. Najbardziej ubogie uprawnienia, lecz większości odwiedzających powinny wystarczyć.
    * Administrator to osoba mająca wszystkie uprawnienia. Dowolna edycja, dopuszczanie i kasowanie postów. Zarządzanie użytkownikami, wtyczkami, wyglądem i tak dalej. Tej roli nie powinniśmy przyznawać nikomu lekkomyślnie… a najlepiej wcale.
    * Redaktor (Editor) to pierwsza osoba po administratorze. Pełne zarządzanie treścią -  tworzenie, modyfikowanie, przyznawanie kategorii i usuwanie wpisów (zarówno swoich, jak i pozostałych autorów).  To samo dotyczy stron na blogu, wraz z  prywatnymi (pomimo hasła).
    * Autor (Author) może publikować bez oczekiwania na dopuszczenie wpisu. Może też dowolnie modyfikować i usuwać swoje wpisy. Ma mozliwość dodawania plików graficznych i video.
    * Współtwórca (Contributor, Felietonista) to rola pozwalająca dodawać wpisy (lecz muszą czekać na zatwierdzenie). Nie posiada możliwości edycji i usuwania swoich wpisów po opublikowaniu. Chyba najbezpieczniejszy zestaw uprawnień dla współpracowników, gdyż chroni przed wandalizmem.

http://blog.fatumtech.net/2010/03/role-u...wordpress/
  


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości